Yageo 9T06031A2210DAHFT
9T06031A2210DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2210DAHFT
Brief Description
RES SMD 221 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2210DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2210DAHFT
QUANTITY
9T06031A2210DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2210DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2210DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2210DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2210DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2210DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2210DAHFT
BLADE REPLACEMENT MINI 28-26AWG datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 50K 3-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TAPE FOIL ALUMIN HI-TEMP 2"X60YD datasheet.pdf
RES SMD 6.34 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 440VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf