Yageo 9T06031A2213BBHFT
9T06031A2213BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2213BBHFT
Brief Description
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2213BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2213BBHFT
QUANTITY
9T06031A2213BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2213BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2213BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2213BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2213BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2213BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2213BBHFT
HOLDER BATT 1-AA CELL SLDR LUGS datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 200MM PREWIRE MOD datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 17-28V 3.57A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 56V 30W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf