Yageo 9T06031A2213DBHFT
9T06031A2213DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2213DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 221K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2213DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2213DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A2213DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2213DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2213DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2213DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2213DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2213DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2213DBHFT
RES SMD 0.075 OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC COMPENSATR THERM MCRPWR 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 13.5-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP CER 15PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 562 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 3POS W/PINS datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL datasheet.pdf