Yageo 9T06031A2260CAHFT
9T06031A2260CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2260CAHFT
Brief Description
RES SMD 226 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2260CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2260CAHFT
QUANTITY
9T06031A2260CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2260CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2260CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2260CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2260CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2260CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2260CAHFT
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 60POS datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 160MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
250 TB SOCKET RA datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 4A datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AA datasheet.pdf