Yageo 9T06031A2260DAHFT
9T06031A2260DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2260DAHFT
Brief Description
RES SMD 226 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2260DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2260DAHFT
QUANTITY
9T06031A2260DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2260DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2260DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2260DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2260DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2260DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2260DAHFT
MOSFET N-CH 20V 15A DIRECTFET datasheet.pdf
TIE PUSH MOUNT INT HS BLK 6.1" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 500V 1111 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 1.13A SOT-223 datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC SMB datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 30PSI ABSO 5V DIP datasheet.pdf