Yageo 9T06031A2263BBHFT
9T06031A2263BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2263BBHFT
Brief Description
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2263BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2263BBHFT
QUANTITY
9T06031A2263BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2263BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2263BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2263BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2263BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2263BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2263BBHFT
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN SPRING 4POS DUAL .390 SMD datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 200MHZ 256CABGA datasheet.pdf
MAXI T.P. CLIP 20AWG YELLOW datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 50V R2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 953K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf