Yageo 9T06031A22R1FBHFT
9T06031A22R1FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A22R1FBHFT
Brief Description
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A22R1FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A22R1FBHFT
QUANTITY
9T06031A22R1FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A22R1FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A22R1FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A22R1FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A22R1FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A22R1FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A22R1FBHFT
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 1608 datasheet.pdf
AUD SIG DEVICE 30-120VAC/DC PNL datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 7POS SLD CUP datasheet.pdf
CONN CRIMP SOCKET 24-28AWG datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf