Yageo 9T06031A2370DBHFT
9T06031A2370DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2370DBHFT
Brief Description
RES SMD 237 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2370DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2370DBHFT
QUANTITY
9T06031A2370DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2370DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2370DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2370DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2370DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2370DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2370DBHFT
IC DAC 12BIT MONO LC2MOS 20-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 80MA 7.7 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 16POS datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
EDGEMATE 156 HSG RIB 09 CKT datasheet.pdf
RES 4.53M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf