Yageo 9T06031A2370FBHFT
9T06031A2370FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2370FBHFT
Brief Description
RES SMD 237 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2370FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2370FBHFT
QUANTITY
9T06031A2370FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2370FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2370FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2370FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2370FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2370FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2370FBHFT
RES SMD 169 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC HI-VOLT SCAN DRIVER 7CH 32QFN datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGED W/SKT datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 69K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
HOUSING HORIZONTAL TOROIDS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf