Yageo 9T06031A2373BBHFT
9T06031A2373BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2373BBHFT
Brief Description
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2373BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2373BBHFT
QUANTITY
9T06031A2373BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2373BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2373BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2373BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2373BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2373BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2373BBHFT
TERM BLOCK 2POS 35DEG 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 26.7KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SWITCH ABSORPTIVE SPDT 16-QFN datasheet.pdf
CAP LARGE PANEL INDICATOR GRN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 18POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf