Yageo 9T06031A23R7BBHFT
9T06031A23R7BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A23R7BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 23.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A23R7BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A23R7BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A23R7BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A23R7BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A23R7BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A23R7BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A23R7BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A23R7BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A23R7BBHFT
OSC XO 18.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SW SUBMINI SPST-NO 5A PIN PLUNGR datasheet.pdf
CAP CER 330PF 16V NP0 1206 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1MSPS 16CH 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf