Yageo 9T06031A2401FBHFT
9T06031A2401FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2401FBHFT
Brief Description
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2401FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2401FBHFT
QUANTITY
9T06031A2401FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2401FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2401FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2401FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2401FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2401FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2401FBHFT
RES SMD 24.9 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN TERMINATOR PLUG N 50OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 4V X7S 0805 datasheet.pdf
TOOL INSERTION FOR EJ-MK2 datasheet.pdf
IC PFC CTLR 120W 90V ESIP datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 500MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES 182K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOLD DOWN PAD datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf