Yageo 9T06031A2430BBHFT
9T06031A2430BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2430BBHFT
Brief Description
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2430BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2430BBHFT
QUANTITY
9T06031A2430BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2430BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2430BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2430BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2430BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2430BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2430BBHFT
FIXED IND 22UH 2MA 1.7 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 5% 1/2W 1913 datasheet.pdf
RES 165 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T766 datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V 10% X5R 1206 datasheet.pdf
FILTER EMI 0.022UF 50V RADIAL datasheet.pdf