Yageo 9T06031A2492CAHFT
9T06031A2492CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2492CAHFT
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2492CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2492CAHFT
QUANTITY
9T06031A2492CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2492CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2492CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2492CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2492CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2492CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2492CAHFT
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 8SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 82000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 71.4VC SMA datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 1.5A CPH3 datasheet.pdf
SPACER datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 450MA 280 MOHM datasheet.pdf
BOX STEEL 29.13"L X 21.65"W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf
RES 91 OHM 6.5W 5% AXIAL datasheet.pdf