Yageo 9T06031A2493FBHFT
9T06031A2493FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2493FBHFT
Brief Description
RES SMD 249K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2493FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2493FBHFT
QUANTITY
9T06031A2493FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2493FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2493FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2493FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2493FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2493FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2493FBHFT
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 6V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 24A DPAK datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR LOW EMI 8SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IMCV-LIM, 10/100-CWDM-SM1610-SC datasheet.pdf
OSC XO 33.3MHZ CMOS SMD datasheet.pdf