Yageo 9T06031A2550CBHFT
9T06031A2550CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2550CBHFT
Brief Description
RES SMD 255 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2550CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2550CBHFT
QUANTITY
9T06031A2550CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2550CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2550CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)255
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2550CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2550CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2550CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2550CBHFT
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 48V datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 0.068 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CABLE STRIPPER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
MKJ RECP QKD NI datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER ON/OFF 32VFQFPN datasheet.pdf
1500UF 80V 22X35MM 105C 2000H datasheet.pdf