Yageo 9T06031A25R5BBHFT
9T06031A25R5BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A25R5BBHFT
Brief Description
RES SMD 25.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A25R5BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A25R5BBHFT
QUANTITY
9T06031A25R5BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A25R5BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A25R5BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A25R5BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A25R5BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A25R5BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A25R5BBHFT
IND DELAY LINE 300PS 1 OHM TH datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM2733Y datasheet.pdf
SWITCH DISCONNECT TPL-B ENGLISH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 10A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 690MA 396 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf