Yageo 9T06031A2610BBHFT
9T06031A2610BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2610BBHFT
Brief Description
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2610BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2610BBHFT
QUANTITY
9T06031A2610BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2610BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2610BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)261
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2610BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2610BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2610BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2610BBHFT
RES SMD 17.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
STANDARD DIP SWITCH datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 6A P600 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 4A 68 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.15 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 80M PAR/SRL 64-QFN datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219-M datasheet.pdf
HEAD SUB-ASSY datasheet.pdf
IC LI-ION BATTERY CHARGER 8DFN datasheet.pdf
CAP 220 UF 20% 35 V datasheet.pdf