Yageo 9T06031A2612CAHFT
9T06031A2612CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2612CAHFT
Brief Description
RES SMD 26.1K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2612CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2612CAHFT
QUANTITY
9T06031A2612CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2612CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2612CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2612CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2612CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2612CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2612CAHFT
CONN HEADER 4POS 4.2MM R/A TIN datasheet.pdf
TUBE PIPE CLIP NATURAL FR 6MM datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 4.9V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
INPUT MODULE 16 DIGITAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN HDR 4POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf