Yageo 9T06031A2672FBHFT
9T06031A2672FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2672FBHFT
Brief Description
RES SMD 26.7K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2672FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2672FBHFT
QUANTITY
9T06031A2672FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2672FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2672FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2672FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2672FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2672FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2672FBHFT
RES SMD 187 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 25POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW DO213AA datasheet.pdf