Yageo 9T06031A26R7CAHFT
9T06031A26R7CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A26R7CAHFT
Brief Description
RES SMD 26.7OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A26R7CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A26R7CAHFT
QUANTITY
9T06031A26R7CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A26R7CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A26R7CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A26R7CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A26R7CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A26R7CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A26R7CAHFT
RC NETWORK 100 OHM/100PF 5% SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD8345 datasheet.pdf
RES 118K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
FLACHSTECK 2,8 SPEZ datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
VARISTOR 735V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf