Yageo 9T06031A2703BBHFT
9T06031A2703BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2703BBHFT
Brief Description
RES SMD 270K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2703BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2703BBHFT
QUANTITY
9T06031A2703BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2703BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2703BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2703BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2703BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2703BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2703BBHFT
MOSFET N-CH 20V 0.98A SOT416 datasheet.pdf
IC FPGA 534 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 70V 1A DO41 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 10V X7R 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.2A 14V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
GRIP TIE 15X.75" BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 30POS THRUHL datasheet.pdf
24-bit 192kHz Stereo DAC with Headphone Buffer IC datasheet.pdf