Yageo 9T06031A2743BBHFT
9T06031A2743BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2743BBHFT
Brief Description
RES SMD 274K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2743BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2743BBHFT
QUANTITY
9T06031A2743BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2743BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2743BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2743BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2743BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2743BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2743BBHFT
DIODE ZENER 10V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS .100" DUAL VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 60W datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC FRAM 2MBIT 40MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS R/A .100" TIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1562MHZ 6-CLCC datasheet.pdf