Yageo 9T06031A27R4CAHFT
9T06031A27R4CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A27R4CAHFT
Brief Description
RES SMD 27.4OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A27R4CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A27R4CAHFT
QUANTITY
9T06031A27R4CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A27R4CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A27R4CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A27R4CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A27R4CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A27R4CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A27R4CAHFT
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE BRIDGE0.5A 200V MBS datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 150A 150VAC datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.175" 3MM 2LD datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PE 1/2 WHT 100' datasheet.pdf
2MM SHROUDED BOARD MNT HDR 24 PO datasheet.pdf
SENSOR REFLECTIVE datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 250MSPS 48QFN datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 39V SNT-4A datasheet.pdf