Yageo 9T06031A27R4DAHFT
9T06031A27R4DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A27R4DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 27.4 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A27R4DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A27R4DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A27R4DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A27R4DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A27R4DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A27R4DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A27R4DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A27R4DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A27R4DAHFT
IC REG LDO ADJ TO220-3 datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 014 datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 40-160VIN 15VOUT datasheet.pdf
LED PMI PROMINENT GRN/RED/YLW datasheet.pdf
MOD PWR ENT DUAL STG COMPACT 6A datasheet.pdf
OSC TCXO 8.192MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRANS NPN 80V TO39 datasheet.pdf