Yageo 9T06031A27R4FBHFT
9T06031A27R4FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A27R4FBHFT
Brief Description
RES SMD 27.4 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A27R4FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A27R4FBHFT
QUANTITY
9T06031A27R4FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A27R4FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A27R4FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A27R4FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A27R4FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A27R4FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A27R4FBHFT
TERM TURRET FORK DUAL .109" L datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V 1111 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT RA datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10PIN CRIMP datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 800MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
FIXED IND 0.7NH 320MA 200 MOHM datasheet.pdf