Yageo 9T06031A2871FBHFT
9T06031A2871FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2871FBHFT
Brief Description
RES SMD 2.87K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2871FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2871FBHFT
QUANTITY
9T06031A2871FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2871FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2871FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2871FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2871FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2871FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2871FBHFT
CAP PUSHBUTTON ROUND RED datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.6A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 23AWG RED 1000' datasheet.pdf
CONN HSG INSERT 8POS SKT datasheet.pdf
RES 2.31K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
OSC XO 96.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 40POS 30GOLD datasheet.pdf
SCS SAFETY CONTACT ASSY SPEC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf