Yageo 9T06031A28R0DAHFT
9T06031A28R0DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A28R0DAHFT
Brief Description
RES SMD 28 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A28R0DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A28R0DAHFT
QUANTITY
9T06031A28R0DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A28R0DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A28R0DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A28R0DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A28R0DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A28R0DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A28R0DAHFT
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 130VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 30MM datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAT 5E PATCH CORD 7 FOOT GN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 470M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf
FUSE 700A 690V AR DIN 3 HSDNH datasheet.pdf