Yageo 9T06031A2941CAHFT
9T06031A2941CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2941CAHFT
Brief Description
RES SMD 2.94K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2941CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2941CAHFT
QUANTITY
9T06031A2941CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2941CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2941CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.94k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2941CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2941CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2941CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2941CAHFT
CONN HEADER 60POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 120NS 28EDIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8NSOIC datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 16POS .3M datasheet.pdf
RES 16.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf