Yageo 9T06031A2941CBHFT
9T06031A2941CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2941CBHFT
Brief Description
RES SMD 2.94K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2941CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2941CBHFT
QUANTITY
9T06031A2941CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2941CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2941CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.94k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2941CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2941CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2941CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2941CBHFT
PHOTODIODE 550NM 2.98MM SQ TO-46 datasheet.pdf
RES SMD 1.33KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 150A 150VAC datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.5V 1A SYNC 6WDFN datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 2.1A 70 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 400MA 350 MOHM datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 200POS SMD datasheet.pdf