Yageo 9T06031A29R4DBHFT
9T06031A29R4DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A29R4DBHFT
Brief Description
RES SMD 29.4 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A29R4DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A29R4DBHFT
QUANTITY
9T06031A29R4DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A29R4DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A29R4DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A29R4DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A29R4DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A29R4DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A29R4DBHFT
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 2A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 20MSPS 32LFCSP datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM 15A FASTON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf