Yageo 9T06031A29R4FBHFT
9T06031A29R4FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A29R4FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A29R4FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A29R4FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A29R4FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A29R4FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A29R4FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A29R4FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A29R4FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A29R4FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A29R4FBHFT
POT 100K OHM 2W CARBON LOG datasheet.pdf
PIN RECPT .065/.082 DIA 0393 SER datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 750KHZ SHUTDWN 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC HEX CLAMPING CIRCUITS 8-SOIC datasheet.pdf
GASKET FAB/FOAM 10X609.6MM RECT datasheet.pdf
RES 816 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf