Yageo 9T06031A3001CBHFT
9T06031A3001CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3001CBHFT
Brief Description
RES SMD 3K OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3001CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A3001CBHFT
QUANTITY
9T06031A3001CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3001CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3001CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3001CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3001CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3001CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3001CBHFT
CABLE 15COND 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CBL RIBN 30COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC OP AMP GP 1.4MHZ RR 5TSOP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQUENCY SMD datasheet.pdf
QF50 SRD HDR RA KEY .25AU 34POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 5W SMBG datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf