Yageo 9T06031A3001CBHFT
9T06031A3001CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3001CBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3K OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3001CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A3001CBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A3001CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3001CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3001CBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3001CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3001CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3001CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3001CBHFT
*STA-STRAP* CLAMP TIE datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE BLUE datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
350 TB PLG PLUG 90 datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER RA ME HT GRN 1 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
1016 TB SP CL DIP SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf