Yageo 9T06031A3090CAHFT
9T06031A3090CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3090CAHFT
Brief Description
RES SMD 309 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3090CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A3090CAHFT
QUANTITY
9T06031A3090CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3090CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3090CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3090CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3090CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3090CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3090CAHFT
CONN HEADER 3POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
VARISTOR 387V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN HEADER 76POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.333GHZ 783BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 87MM datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.25A 133 MOHM datasheet.pdf
COMBO 17W2 F PCB R/A G 75O TIN datasheet.pdf
RES 1M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANTALUM 100UF 20V 2917 datasheet.pdf