Yageo 9T06031A3090DBHFT
9T06031A3090DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3090DBHFT
Brief Description
RES SMD 309 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3090DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A3090DBHFT
QUANTITY
9T06031A3090DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3090DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3090DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3090DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3090DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3090DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3090DBHFT
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 2.7A SOT-23-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONICAL NUT BLUE FOR .1F. datasheet.pdf
CAP CER 0.75PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 120 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf