Yageo 9T06031A30R0CAHFT
9T06031A30R0CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A30R0CAHFT
Brief Description
RES SMD 30 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A30R0CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A30R0CAHFT
QUANTITY
9T06031A30R0CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A30R0CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A30R0CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A30R0CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A30R0CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A30R0CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A30R0CAHFT
MOSFET N-CH 55V 10A DPAK datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 10 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SITE LICENSE TEMAC datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 560MA 450 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER SGL 22POS .100" T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf