Yageo 9T06031A30R1FBHFT
9T06031A30R1FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A30R1FBHFT
Brief Description
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A30R1FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A30R1FBHFT
QUANTITY
9T06031A30R1FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A30R1FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A30R1FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A30R1FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A30R1FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A30R1FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A30R1FBHFT
CAP CER 0.15UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
HEADER COUPLER 5.08MM 15POS OR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER HEX TTL 14-QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V .5A CST4 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 100MA 6 OHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS 1MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf