Yageo 9T06031A3160FBHFT
9T06031A3160FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3160FBHFT
Brief Description
RES SMD 316 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3160FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A3160FBHFT
QUANTITY
9T06031A3160FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3160FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3160FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3160FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3160FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3160FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3160FBHFT
IC REG BUCK 15V 0.5A 14SOIC datasheet.pdf
TAG MARKER SF9 24" 160/BX datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
070 MLC CAP HSG 2P YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 18A 4.4 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
CARD GUIDE 5.86" YELLOW datasheet.pdf