Yageo 9T06031A3163DAHFT
9T06031A3163DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3163DAHFT
Brief Description
RES SMD 316K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3163DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A3163DAHFT
QUANTITY
9T06031A3163DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3163DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3163DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3163DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3163DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3163DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3163DAHFT
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
LED 16SEG .8" SGL 565NM GRN CA datasheet.pdf
SWITCH KNOB SQ 3POS 5A BLACK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 350 OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IGBT 1200V 650A 2500W INT-A-PAK datasheet.pdf