Yageo 9T06031A31R6CAHFT
9T06031A31R6CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A31R6CAHFT
Brief Description
RES SMD 31.6OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A31R6CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A31R6CAHFT
QUANTITY
9T06031A31R6CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A31R6CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A31R6CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A31R6CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A31R6CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A31R6CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A31R6CAHFT
CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
JUMPER-H9991TR/1853 YL/X 8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RECPT 25POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 36-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
IMPACT BP 4X10 GL/W SN/PB datasheet.pdf
OSC MEMS 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
2.0 PITCH CABLE HOLDER datasheet.pdf
31+31 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.8A 60 MOHM TH datasheet.pdf