Yageo 9T06031A3301FBHFT
9T06031A3301FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3301FBHFT
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3301FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A3301FBHFT
QUANTITY
9T06031A3301FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3301FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3301FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3301FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3301FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3301FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3301FBHFT
SWITCH PB 6A MOM PUSH-PULL RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A TSOT23-5 datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 120 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V JB 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K FLASH 28SDIP datasheet.pdf
IC CLK BUFF 1:10 250MHZ 20SSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf