Yageo 9T06031A3400FBHFT
9T06031A3400FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3400FBHFT
Brief Description
RES SMD 340 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3400FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A3400FBHFT
QUANTITY
9T06031A3400FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3400FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3400FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3400FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3400FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3400FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3400FBHFT
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 24V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 16A DO203AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.3PF 10V 0201 datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX1002 datasheet.pdf
KIT ADPT RF ANTENNA RP &RT datasheet.pdf
CONN SFP CAGE datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 26PIN STR PCB datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.05% 1/5W 1506 datasheet.pdf