Yageo 9T06031A3402BAHFT
9T06031A3402BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3402BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3402BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A3402BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A3402BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3402BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3402BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3402BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3402BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3402BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3402BAHFT
DIODE SCHOTTKY 60V 15MA DO35 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 3A 5V datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 8POS W/SCKT datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 56K OHM 20SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW VMT3 datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf