Yageo 9T06031A34R8FBHFT
9T06031A34R8FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A34R8FBHFT
Brief Description
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A34R8FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A34R8FBHFT
QUANTITY
9T06031A34R8FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A34R8FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A34R8FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A34R8FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A34R8FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A34R8FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A34R8FBHFT
FUSE GLASS 3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RGHT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY 5POS FEMALE 5M datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf