Yageo 9T06031A3602BAHFT
9T06031A3602BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3602BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3602BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A3602BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A3602BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3602BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3602BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3602BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3602BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3602BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3602BAHFT
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 1126 I/O 1508FBGA datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V C0H 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 3MSPS SOT23-6 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 80W datasheet.pdf
76.2MM X 104.77MM 1=25/PK datasheet.pdf
1.27MM 25DEG REV DDR DIMM GF 184 datasheet.pdf