Yageo 9T06031A3650BBHFT
9T06031A3650BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3650BBHFT
Brief Description
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3650BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A3650BBHFT
QUANTITY
9T06031A3650BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3650BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3650BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3650BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3650BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3650BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3650BBHFT
RES SMD 1K OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 4.70K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 220 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 145UH 3A 87 MOHM TH datasheet.pdf
RES 3M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 20K OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB10 M25 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf