Yageo 9T06031A3651CBHFT
9T06031A3651CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3651CBHFT
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3651CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A3651CBHFT
QUANTITY
9T06031A3651CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3651CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3651CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3651CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3651CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3651CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3651CBHFT
CONV DC-DC 240W 48VIN 5VOUT SGL datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 12POS 1MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONN FFC TOP 31POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
SHEET FABRIC 50.8MM SQ 100/PK datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 0.5NH 350MA 200 MOHM datasheet.pdf