Yageo 9T06031A3652CAHFT
9T06031A3652CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3652CAHFT
Brief Description
RES SMD 36.5K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3652CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A3652CAHFT
QUANTITY
9T06031A3652CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3652CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3652CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3652CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3652CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3652CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3652CAHFT
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 3A 24V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 1DECK 2POLE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 2-1/2X168" A MED datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIES 90124-2 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A datasheet.pdf