Yageo 9T06031A3652FBHFT
9T06031A3652FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3652FBHFT
Brief Description
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3652FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A3652FBHFT
QUANTITY
9T06031A3652FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3652FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3652FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3652FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3652FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3652FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3652FBHFT
IC OPAMP DIFF 200MHZ 10MSOP datasheet.pdf
ALLIGATOR CLIP/BANA PLUG 12" RED datasheet.pdf
MULTIPLE TIE PLATE datasheet.pdf
CAP CER 100PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 437 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP POLY 220UF 20% 25V T/H datasheet.pdf